Bakım ve Destek

MEVASİS olarak müşterilerimize ait BT altyapısındaki tüm donanım, yazılım ve servislerin bakım ve destek hizmetlerini geçmişten kazandığımız tecrübeleri kullanarak güvenli bir şekilde sağlamaktayız. Bu hizmetlerdeki amaç müşterilerimizin kritik olsun ya da olmasın çalışan servis, uygulama ya da sunucularının sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamaktır.

“Arıza oluşmadan gereken önlemleri almak” prensibi ile hizmet verme hedefi doğrultusunda, düzenli olarak arıza önleyici bakım, donanım ve sistem yazılımları için gerekli düzeltmeler ve güncelleme gibi hizmetler sunarak müşterilerimizin sistemlerinin sürekliliğini sağlıyoruz. Ayrıca istatistiksel verilerle arıza takibi yaparak, cihazın kullanım süresinin maksimuma çıkarılmasını sağlamaktadır.
MEVASİS, uzman kadrosu ile gerek uzaktan destek, gerekse yerinde teknik destek veren, konusunda deneyimli ve uzman elemanlara sahiptir. Uzaktan teşhis ve arıza giderme imkanı da sağlayan gelişmiş yönetim ve işletim sistemleri yardımı ile müşterilerine en hızlı, etkin ve güvenli hizmeti sunmaktadır.

Yapılmış olan servis anlaşması seviyesinde haftanın 7 günü 24 saat teknik destek alabileceğiniz MEVASİS, satış öncesi ve sonrası teknik desteğe son derece önem vermekte, artı değerini verdiği sınırsız teknik destekle göstermektedir.

Bakım ve Destek verdiğimiz alanlar

HPC
Sunucu Yönetimi
Kurumsal
Göç
Uygulama
Güvenliği
Ağ Güvenliği
Veri Güvenliği
Veritabanı
Network
Yazılım

Kullandığımız Teknolojiler

  • Kendi ürünümüz olan Mazruf veya postfix veya Zimbra ile e-posta
  • Apache, Nginx, Lighttpd veya Tomcat ile Web
  • MySQL, PostgreSQL, Oracle veya PostgreSQL, MongoDB benzeri veritabanı
  • DRBD, HAProxy, Galera benzeri küme veya vekil failovers
  • Xen, VMWare, KVM vs ile sanallaştırma
  • Zabbix, Nagios, Cacti ile izlenmesi
  • Logstash, syslog-ng log yönetimi
  • OpenLDAP, Apache Directory ile Kimlik Yönetimi
  • Slurm, Lustre, Module ve MPI ile HPC çalışması

Müşterilerimiz

Kamu, özel ve akademik sektörlerde linux, network, database ve yazılım konulaında sektöre uzman ekiplerimiz ile bakım ve destek hizmetleri vermekteyiz.

Bakım & Destek Seviyeleri

Bu hizmet seviyesi kapsamında açılan ticket ile sorununuzun 2 Saat içinde ilgili uzmanımıza ataması, atanan uzmanımızın 3 Saat içinde müdahalesi vardır. Bu hizmet seviyesi haftanın 5 (hafta içi günler) günü 9 saat üzerinden verilmektedir ve aylık olarak maksimum 10 çağrı kaydı açılabilir.

Bu hizmet seviyesi kapsamında açılan ticket ile sorununuzun 2 Saat içinde ilgili uzmanımıza ataması, atanan uzmanımızın 2 Saat içinde müdahalesi vardır. Bu hizmet seviyesi haftanın 5 (hafta içi günler) günü 12 saat üzerinden verilmektedir ve aylık olarak maksimum 15 çağrı kaydı açılabilir.

Bu hizmet seviyesi kapsamında açılan ticket ile sorununuzun 1 Saat içinde ilgili uzmanımıza ataması, atanan uzmanımızın 2 Saat içinde müdahalesi vardır. Bu hizmet seviyesi haftanın 7 günü 24 saat üzerinden verilmektedir ve aylık olarak çağrı kaydı sınırlaması yoktur.

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.