hpc

HPC

Süper bilgisayar basit olarak; yoğun paralel işlemciler, yüksek başarımlı vektör işlemciler ve öbek bilgisayarların oluşturduğu sistem (her bileşen olmak zorunda değil) olarak tanımlanabilir. Süper bilgisayarlar bilimde, deney ve hesaplamayı birleştiren hesaplamalı bilim gibi yeni metodolojilerin oluşmasını sağlamıştır.Günümüzde süper bilgisayarlar saniyede yüzlerce trilyon işlem yapar hale gelmiştir.

İlk süper bilgisayar Zuse Z1 ismiyle 1983 yılında Konrad Zuse, Berlin, Almanya’da 1 OPS gücünde kurulmuştur. Günümüzün ise en çok işlem gücüne ulaşan süper bilgisayarı Çinde bulunan 93 Petaflops değeri ile Sunway TaihuLight ‘dır.

Hizmetlerimiz

Büyük veriler, daha önce mevcut tekniklerle çözülmesi imkansız olan tamamen yeni ticari sorunlarla başedebilmek için değerli kurumsal veri setlerinde daha yüksek yatırım getirisi olan daha iyi iş olanakları vaad ediyor. Mevasis büyük verileri kullanmanıza ve daha büyük dağıtılmış veya paralel dosya sistemleri ve ölçeklendirme mimarileri ile daha güvenli bir HPC “bulutu” na sahip olmanızı sağlar. Verilerinizi saklama, yönetme ve güvenliğiniz için yollar bulmaya yardımcı olmak için buradayız.

Akademik, ticari, endüstriyel ve devlet müşterileri için özel teknik hesaplama çözümleri tasarlıyoruz. Mevasis en iyi donanım ve yazılım ürün yelpazesiyle bir müşterinin teknik hesaplama ihtiyaçlarını inceleyecek ve müşterinin kendine özgü ortama hitap eden hesaplama uygulamalardan yazılımına kadar her katmanı bütünleştirecek bir çözüm geliştirmektedir. Müşteriler, ister tam bir anahtar teslimi çözüm ister belirli bir ihtiyacı çözmek için yalnızca tek bir ürün arıyor olsunlar bu sürecin her adımında yer alıyoruz.

Mevasis’in olarak işletim sistemleri, paralel dosya sistemleri, yüksek performanslı ağ, cluster yöneticileri, tedarik sistemleri ve yapılandırma yöneticilerindeki uzmanlığımızı kullanarak inanılmaz bir müşteri listesi için teknik hesaplama sistemleri tasarladık ve inşa ettik. Cluster hesaplama ve büyük veri depolama için birçok ticari çözümün yanı sıra açık kaynak yazılımları da kullanarak sistemleri tasarlıyoruz. Devamı…

İster ganglia, nagios, puppet, cobbler, xcat, ya da rocks olsun hepsini kullanarak yönetim işlemini gerçekleştiriyoruz. Tercihinize göre piyasadaki tüm önde gelen ürünlerle çalışıyoruz. İhtiyacınız olan her türlü çözüm için, sizi rahat ettirebilmemiz için onu inşa edebilir ve her seviyede eğitim verebiliriz.

Yaptığımız her çözüm tamamen test edilmiş ve belgelendirilmiştir; böylece destek mühendisleri kadromuz, karşılaşabileceğiniz sorunları anlamak ve sizin için etkili çözümler bulmak için ihtiyaç duydukları tüm bilgilere erişebilmektedir. Destek taleplerinin tamamını sahipleniriz ve gerekirse, beklediğiniz yanıtı elde etmenizi ve ihtiyacınız olan sonuçları almanızı sağlamanın savunucusu olarak tedarikçi iş ortaklarımıza iletiriz.

GPFS, Lustre, ZFS, Stornext ürünleri için de destek vermekteyiz.

Ağ araçları, herhangi bir teknik bilgi işlem çözümünün dolaşım sistemidir ve sıklıkla performansı hız sınırlayıcı unsuru temsil eder. Mevasis, uzun süredir maliyet ve performans gereksinimlerini müşterilerin ihtiyaçlarına göre tasarladığımız her çözümde Infiniband, ethernet, PCIe, SAS, fiber kanal ve diğer iletişim teknolojilerini kullanan yüksek hızlı anahtarlar ve ana bilgisayar denetleyicileri üreten şirketler ile çalışmaktadır.

Sunucu, dosya sistemi, network cihazları ve depolama sistemlerinizi 7×24 izleme sistemimize dahil ederecek sizin için izleme faliyetlerini yürütüyoruz.

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.