Bright OpenStack

Bright OpenStack, OpenStack tabanlı özel bulut altyapınızın dağıtımını, izlenmesini ve yönetilmesini kolaylaştırır. Tamamı tek bir güçlü, sezgisel pakette sıfırdan kolay dağıtım, gelişmiş izleme ve yönetim araçları ile dinamik, sağlıklı bir kontrol sağlar.

OpenStack

OpenStack, özel bulut altyapısı oluşturmak için güçlü bir çerçevedir, ancak çalışmaya başlayıp verimli bir şekilde çalışmaya devam etmesi zor olabilir. Bir OpenStack ortamını dağıtmak, hazırlamak, güncellemek, yönetmek, izlemek ve güvenceye almaktan sorumluysanız, jonglörlük yapacak çok şeyiniz var. Zorluklar arasında, donanım ve yazılım arasındaki karşılıklı bağımlılık, donanım arızalarıyla uğraşma ve değişiklik taleplerini sürekli olarak karşılama bulunmaktadır. Bright OpenStack, OpenStack özel bulutlarını dağıtmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır.

Bright’ın Sağladığı Avantajlar

Kendi özel bulutunuzu oluşturma zamanı geldiğinde, OpenStack çerçeveyi sağlar ve Bright bunu kolaylaştırır.

1. OpenStack’ın anahtar teslimi dağıtımı

• Sihirbaz güdümlü dağıtım sıfırdan başlar

• Bilgi işlem, depolama, ağ ve diğer hizmetleri dağıtır

• Fiziksel ve / veya sanal kaynakları dağıtır (VM’ler dahil)

 

2. OpenStack’in kullanımını kolaylaştırır

• Sezgisel GUI, kullanıcıların, kiracıların (tenants) ve örneklerin (instances) yönetimini kolaylaştırır

• Nesne tabanlı roller açıkça doğal karmaşıklığı yakalar

• Sunucular, cihazlar vb. Tüm kaynakları izleyin, sağlık kontrolü yapın ve yönetin

 

3. OpenStack’te geleceğe dönük yatırım

• Türünün en iyisi yönetim çözümü

• Sertifikalı OpenStack dağıtımı

• Sıfırdan OpenStack katmanına kanıtlanmış kapasite

Nasıl çalışır

Bright Computing, yıllardır kümelenmiş sistemler için yönetim çözümleri sağlamaktadır ve bu deneyimi OpenStack yönetimine getirdi.  Bright, özel bulut altyapınızı tek bir varlık olarak yönetmenizi, donanım, işletim sistemi ve bulut çerçevesini tek bir arabirimden yönetmenizi sağlar. Bu, sahip olduğunuz kaynaklarla güvenilir bir özel bulut oluşturmayı kolaylaştırır. Bulutunuz çalışmaya başladığında, arka planımız her düğümün hemen hemen her yönüne göz kulak olur ve yazılım veya donanımda algıladığı sorunları bildirir, böylece harekete geçebilir ve altyapınızı sağlıklı tutabilirsiniz. Parlak yönetim arabirimi, yukarıdan aşağıya neler olup bittiğini görmenizi sağlar.

Özellikler

Basit Dağıtım

Bright kurulum sihirbazı bunu kolaylaştırır. Sadece birkaç soruyu cevaplayın ve Bright gerisini halletsin.

Sezgisel Yönetim GUI

Küme Yönetimi GUI (CMGUI) günlük OpenStack yönetim işlemlerini gerçekleştirmek için optimize edilmiştir.

Rol Atamaları kullanarak yapılandırma

Bright, rolleri kullanarak otomatik olarak yapılandırma dosyaları oluşturur, bu nedenle yapılandırma dosyalarını manuel olarak yönetmeniz gerekmez.

Entegre İzleme ve Sağlık Kontrolü

Bright, OpenStack yazılımını, sunucuları, ağı ve işletim sistemini izler; böylece bulutunuzun gerektiği gibi çalıştığından emin olabilirsiniz.

Baş Ağrısı Olmadan Ağ Kurulumu

Bright, OpenStack ağ kurulumunun karmaşıklığını ortadan kaldırır, böylece hızlı bir şekilde çalışan bir konfigürasyona sahip olabilirsiniz.

Ceph Kullanarak Depolamayı Yönetme

Ceph, tüm sunucu depolama alanınızı güvenilir bir yedekli depolama sistemine yerleştirmenizi sağlar. Bu, kolayca ölçeklendirmenize ve donanımınızı kesintisiz olarak değiştirmenize olanak sağlar.